Čo sa ukrýva pod skratkou SWS?

Už zo samotného názvu úseku, ktorý začal písať históriu spoločnosti, je zrejmé, že jeho prioritnou činnosťou je vývoj, údržba a testovanie softvéru pre komerčné poisťovne patriace do skupiny UNIQA Insurance Group.

Nosným produktom spoločnosti bol dlhoročne INAS, používaný na správu portfólia poistných produktov, poistných zmlúv, poistných udalostí, ako aj klientských údajov. K nemu sa postupne pridávali a prešli do popredia záujmu klientov moderné webové a mobilné aplikácie, ktoré využívajú dáta a informácie z ďalších systémov. Príkladmi takýchto aplikácií je myUNIQA, portál pre klientov UNIQA poisťovní či CBN, aplikácia pre prípravu ponúk a prehľad zmlúv pre korporátnych klientov UNIQA.

Úsek SWS, tak, ako aj celá spoločnosť, sa každým dňom rozrastá o nových talentovaných ľudí. „V súčasnosti tvorí našu spoločnosť už viac ako 700 zamestnancov, pričom naše tímy neustále rozširujeme. Dvere máme otvorené pre uchádzačov, ktorí majú skúsenosti s prácou s modernými informačnými technológiami ako analytici, vývojári či testeri, ale aj pre absolventov vysokých škôl, ktorí majú chuť učiť sa novým veciam a napredovať. Paleta voľných pracovných pozícií je u nás skutočne pestrá,” hovorí Dipl.-Ing. Thomas Brustbauer, konateľ spoločnosti.

Tam, kde na ľuďoch skutočne záleží

Atraktivitu spoločnosti UNIQA GSC ako zamestnávateľa podčiarkuje aj široké spektrum benefitov. K najoceňovanejším dlhodobo patrí najmä flexibilný pracovný čas, ktorý zamestnancom umožňuje prispôsobiť si pracovnú dobu individuálnym potrebám. Skĺbiť pracovný a súkromný život je tak v UNIQA GSC podstatne jednoduchšie. Ďalším, takisto veľmi oceňovaným benefitom, je aj možnosť práce formou home office. Tento benefit ukázal svoju silu najmä v ťažkom pandemickom období. Zamestnanci mohli vďaka nemu plynule pokračovať vo svojej práci z pohodlia a bezpečia svojho domova. Chod bežných pracovných činností nebol ohrozený, a dokonca nedošlo ani k prerušeniu vzdelávania zamestnancov. Práve vzdelávacie aktivity v podobe bezplatných jazykových či odborných IT kurzov predstavujú ďalší z obľúbených benefitov.

Širokú škálu zamestnaneckých výhod dopĺňa aj garantovaný 13. plat a príspevok na 3. pilier dôchodkového sporenia. „Benefity, ktoré našim zamestnancom poskytujeme, sú jasným dôkazom toho, že ľudia sú u nás na prvom mieste. Že im dokážeme nielen načúvať, ale aj porozumieť. Samozrejme táto myšlienka nie je samoúčelná. Fakt, že sa hýbeme správnym smerom, potvrdilo aj naše umiestnenia sa v prestížnej ankete Najzamestnávateľ portálu profesia.sk. V uplynulom roku sa našej spoločnosti UNIQA GSC podarilo získať krásne 2. miesto v kategórii Centrá zdieľaných služieb, na čo sme nesmierne hrdí,” dodáva Jana Kosdiová, vedúca HR.

Správnym smerom sa môžete pohnúť aj vy! Pozrite si zoznam voľných pracovných miest v UNIQA GSC na úseku SWS.