Pojem work-life balance sa stáva novodobým trendom a ukazovateľom atraktívneho zamestnávateľa 21. storočia. Získať dokonalú rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom preto môže byť jednoduchšie, než sa na prvý pohľad zdá.

Žijeme dynamickú dobu v ešte dynamickejšom tempe, ktorá neraz zotiera hranicu medzi pracovným a súkromným životom. Mnoho ľudí pracuje takpovediac “od nevidím do nevidím”, čo sa neraz negatívne podpisuje na ich fyzickom aj duševnom zdravotnom stave. Prehnane vysoké pracovné tempo je totiž dlhodobo neudržateľnou záležitosťou, na ktorú skôr či neskôr doplatíme.

Flexibilita ako novodobý trend

Mnoho zamestnávateľov si už túto skutočnosť začalo uvedomovať, a preto sa snažia vytvárať ľuďom také pracovné podmienky, aby im umožnili dosiahnuť lepšiu rovnováhu pracovného času a osobného života. K tomuto kroku sa firmy uchýlili najmä v časoch pandémie, kedy boli nútené zaviesť hromadný home office, a tým aj flexibilnejšiu pracovnú dobu. Pôvodne krátkodobý koncept sa však zamestnávateľom i zamestnancom osvedčil a premenil sa na pracovný štandard. Mnohé prieskumy ukazujú, že najmä mladšia generácia považuje home office a flexibilný pracovný čas za povinnú výbavu atraktívneho zamestnávateľa.

Viac času pre seba a rodinu

Niekto preferuje začať pracovať v skorých ranných hodinách, aby mal poobede dostatok času venovať sa svojím koníčkom či rodine. Iný si radšej dopraje dostatok spánku a neprekáža mu pracovať do neskorších podvečerných hodín. Každý človek má skrátka iné potreby a vyhovuje mu niečo iné. Jedno však máme všetci spoločné – túžbu rozdeliť si pracovný čas tak, ako to najviac vyhovuje práve nám.

„V UNIQA GSC plne reflektujeme súčasné požiadavky pracovného trhu. Benefity ako flexibilný pracovný čas či možnosť práce na home office u nás považujeme za samozrejmosť. Veríme totiž, že práve čas je tá veličina, ktorú si nikto za peniaze nekúpi. Možnosť prispôsobovať si ho podľa vlastných potrieb a predstáv je preto na nezaplatenie,” hovorí Lucia Fintová, Human Resources UNIQA GSC. „V našich pracovných tímoch pracuje veľké množstvo žien a mnohé z nich sú mamičkami. Práve ony veľmi oceňujú časovú flexibilitu, ktorá im umožňuje plnohodnotne sa postarať o deti a rodinu, a zároveň si splniť aj svoje pracovné povinnosti,” hovorí Lucia Slamková, Human Resources UNIQA GSC.

Lucia zároveň dodáva: „Ak k týmto benefitom pridáte ešte perfektný tím, v ktorom sú si kolegovia navzájom nápomocní, neustále sa inšpirujú a túžia spoločne napredovať, môžeme pokojne hovoriť o dream jobe.”

Chcete získať dokonalý work-life balance aj vy? Pridajte sa k tímu IT špecialistov v UNIQA GSC.

UNIQA GSC (UNIQA Group Service Center Slovakia, spol. s r.o.) je dcérskou spoločnosťou rakúskeho poisťovacieho koncernu UNIQA Insurance Group a jedným z najvýznamnejších zamestnávateľov v Nitrianskom kraji. Firma sa člení na tri úseky, pričom jedným z nich je úsek Software Service (SWS), ktorý zamestnáva šikovných IT špecialistov. Hlavnou náplňou ich práce je vývoj, údržba a testovanie softvéru pre komerčné poisťovne patriace do skupiny UNIQA Insurance Group.

Pošlite svoj životopis
a pridajte sa k nám

Pozrite si dostupné pracovné pozície
DSC02278-Edit-min (1)