IT sféra bola vždy považovaná skôr za mužskú doménu. No hoci sú ženy v tomto odvetví v menšine, ich počet začal výrazne narastať. A prakticky sa niet čomu diviť. Viete, prečo sa táto práca stáva pre ženy dream jobom?

Mnoho žien stále vníma prácu v IT ako výzvu. Presadiť sa v takpovediac mužskom svete a uspieť v práci, ktorá si vyžaduje silné analytické a technické myslenie, sa nemusí na prvý pohľad javiť ako ľahká cesta. Zdanie však môže klamať.

Nové príležitosti, unikátne pohľady

Svet sa mení a spolu s ním sa evolvuje aj naša ľudská spoločnosť. Na mnohé veci sa upravujú pohľady a čoraz viac začínajú rezonovať témy, ktoré boli kedysi nemilosrdne zametené pod koberec. Jednou z nich je aj rovnosť pohlaví.

„Táto téma je v súčasnosti veľmi aktuálna, preto aj u nás, v UNIQA GSC, kladieme veľký dôraz na pracovné postavenie žien, na rovnosť príležitostí a kariérneho rastu, férové ohodnotenie a vytváranie adekvátnych pracovných podmienok, v rámci ktorých si budú všetci – teda muži aj ženy – rovní”, hovorí Thomas Brustbauer, výkonný riaditeľ úseku Software Service UNIQA GSC.

Práca v IT sektore tak začína byť dostupnejšia a prívetivejšia aj pre nežnejšie pohlavie a túto príležitosť začína chytať za pačesy čoraz viac žien. Badať nielen zvýšený záujem o štúdium odborov zameraných na IT technológie, ale aj o rôzne kurzy, ktoré dokážu záujemkyne na túto zaujímavú kariérnu dráhu pripraviť.

Thomas Brustbauer dodáva: „Tomuto trendu sa nesmierne tešíme. Ženy do sveta IT totiž prinášajú nový vzácny pohľad a kreativitu, čím podporujú tvorbu inovácií. Dôležitosť diverzity v IT sfére je preto nepopierateľná. Som presvedčený, že ženy významne prispievajú k vývoju technológií, ktoré sú prispôsobené potrebám a požiadavkám rôznych skupín používateľov.”

Naprogramujte si čas podľa seba

Práca v IT ženám, okrem iného, prináša aj často skloňovanú a požadovanú flexibilitu. Sú to totiž častokrát práve ony, od ktorých sa očakáva, že zvládnu skĺbiť pracovné aj rodinné povinnosti
a zabezpečiť tak dokonalý chod domácnosti aj starostlivosť o deti.

„V UNIQA GSC im túto výzvu chceme čo najviac uľahčiť. Preto benefity ako flexibilný pracovný čas a možnosť práce na home office je u nás samozrejmosťou. Navyše, okrem týchto pracovných výhod, môžu získať aj motivujúce finančné ohodnotenie, ktorým je IT sektor vo všeobecnosti veľmi lákavý”, hovorí Ingrid Vagačová ​​z oddelenia Recruiting and Campaigning UNIQA IT.

                                                               

Vedeli ste, že…podľa štatistík spoločnosti IT Association of Slovakia, tvorili na Slovensku v roku 2020 približne 20% všetkých IT profesionálov ženy?

Aj ty túžiš napredovať svojím vlastným tempom a kariérne rásť? Pridaj sa do nášho tímu odhodlaných IT žien a ukáž nám, čo v tebe je!

Pošlite svoj životopis
a pridajte sa k nám

Pozrite si dostupné pracovné pozície
DSC02278-Edit-min (1)